Su ve Nem Yalıtımında ALMAN Kalitesi

Yeşil teras çatılarda kullanılan TPO Pro Sentetik Örtüler serbest serme metodu ile uygulanmaktadır. TPO Pro Sentetik Örtülerin bitki kökleri ve rizomlarına dayanımı FLL standartlarına göre test edilmiş ve uygunluğu belgelenmiştir.

20 Mart, 10:03

Modern şehircilik anlayışının ayrılmaz bir parçası olan yeşil teras çatılarda yoğun ve geniş alanlı bitkilendirme yapılmaktadır.

Yeşil teras çatılar çevrelerindeki iklime katkıda bulunarak havadaki nem oranını, ışıma koşullarını ve hava sıcaklığını etkileyebilir. Yaz aylarında özellikle öğle saatlerinde yoğun olarak karşılaşılan kısa dalga boylu ışınlar yeşil teras çatılardaki bitkiler tarafından absorbe edilmektedir. 

Ayrıca bitkilerin yaprakları yardımı ile oluşturdukları buharlaşma çevre sıcaklığını dengelemektedir. Yapılan muhtelif ölçümlerde güneşin tepe noktasına vardığı öğlen saatlerinde ortam sıcaklığının 10º C kadar düştüğü gözlenmiştir.

Yeşil teras çatılarda kullanılan KÖSTER TPO Pro Sentetik Örtüler serbest serme metodu ile uygulanmaktadır. TPO Pro Sentetik Örtülerin bitki kökleri ve rizomlarına dayanımı FLL standartlarına göre test edilmiş ve uygunluğu belgelenmiştir.

Alçak bitki örtüsüne sahip bir yeşil teras çatı uygulamasında çakıl yollar kullanarak farklı bahçecikler oluşturulmaktadır. 

Orta yükseklikte bitki örtüsüne sahip bir yeşil teras çatıda üzerinde yürünebilir yeşil alanlar oluşturulmuş aynı zamanda ahşap deck sistemine bağlantı yapılmıştır. 

Çim ve bitkilerden oluşan gezilebilir yeşil teras çatı sistemi yoğun şehir hayatına değer katmaktadır.

Sıradışı mimari ve peyzaj tasarımlarında TPO Pro Sentetik Örtüleri kullanılmaktadır.

Yeşil Düşünce...

Ekolojik yapılar insan ve yaşadığı çevre arasındaki uyumu tanımlayan ve doğaya karşı saygılı bir yaşam ortamı oluşturmayı kendisine felsefe edinmiş bir düşünce sistemidir. Hedef olarak insanın konfordan ödün vermeden ve aynı zamanda ekolojik sisteme yük getirmeden yaşamasını sağlayacağı binalar yaratmaktır. Bu süreçte kullanılan ürünlerin geri dönüştürülebilir kaynaklardan ve düşük enerji sarfiyatı ile üretilmesi amaçlanmaktadır.